Etiketler

, , , ,

1. Alkali su iç.Önceki gece çok alkol aldıysan, limonlu karbonatlı su içebilirsin. Bir litre suyun içine bir limonun suyunu ve bir çay kaşığı toz karbonatı ekle; yemeklerden önce bir bardak iç. Bu seni tok tutacak ve limon katılmış deterjanların yağları temizlediği gibi bağırsaklarını, lenf sistemini temizleyip kilo vermeni destekleyecek. Ayrıca kanını alkali hale getirip genel sağlığına iyi gelecek.

2.Proteinlerin yanında üç dört katı kadar salata ye. Bu seni hem tok tutarak kilo vermene yardımcı olur, hem de proteinlerin yaptığı asitlenmeyi giderir. Asitlenme, birçok sağlık sorununun (obezite, osteoporoz,yaşlanma, kanser) önemli nedenlerindendir.

3. Aç karnına taze meyve-sebze suyu iç. Örneğin bir nar, iki havuç, bir elma ve bir avuç kadar ıspanağın suyunu sıkıp iç. Bunu sabah yapman daha faydalı olur. Seni toksinlerden arındıran, yaşlanmayı geciktiren vitamin, mineral ve antioksidanları almış olursun.

4. Tüm bedenine kese yap. Bu, derinin gözeneklerini açıp arınmana yardımcı olur.

5. Masaj yaptır. Masaj,kaslarını gevşetir, kan ve lenf dolaşımını arttırarak hem bedenini hem de ruhunu içten temizler.

6. Her gün 30 dakika yürüyerek toksinlerinden kurtul.

7. Gevşemek için işaret parmağın ile baş parmağın arasındaki kasın ortasında bulunan akupunktur noktasına 30 saniye masaj yap.

8. Doğru nefes tekniklerini, diyafram solunumu yapmayı öğren.

9. Sigara kullanıyorsan artık bırakma zamanı!

Kaynak: Womenshealth Türkiye